Jak w Excel szybko wstawić bieżącą datę i godzinę?

Ostatnio zaktualizowano: 22 lutego, 2023 przez admin

Data i godzina w Excel – Jak ją szybko wstawić

Jest wiele sposobów na wstawienie daty i godziny w Excel. Możemy to zrobić zarówno za pomocą funkcji jak i skrótów klawiszowych. Jeśli chcemy wstawić datę i godzinę za pomocą funkcji, bądź jak kto woli formuł, warto skorzystać z funkcji daty i czasu Excel DZIŚ() i TERAZ(). Funkcja DZIŚ() wstawia bieżącą datę w komórkę Excel. Funkcja TERAZ wstawia bieżącą datę i godzinę. Jeśli korzystamy z tych formuł ważne jest, że przy każdym otwarciu arkusza Excel, data lub godzina ulegać będzie zmianie i będzie ponownie przeliczana. Obie funkcje nie wymagają dodatkowych argumentów.

Excel przykłady - Bieżąca data i godzina w Excel
Excel przykłady – Bieżąca data i godzina w Excel

Jeśli chcesz wprowadzić w komórkę datę i godzinę za pomocą skrótu klawiszowego, warto zapamiętać skróty klawiszowe Excel CTRL + : i CTRL + ;. Skrót klawiszowy CTRL + ; (średnik) wstawia do bieżącej komórki datę. Skrót klawiszowy CTRL + : (dwukropek) wstawia do bieżącej komórki godzinę bez daty.

Excel przykłady - Bieżąca data w Excel
Excel przykłady – Bieżąca data w Excel

Ten i inne przykłady porad w Excelu publikuję w tym dziale: Excel przykłady. By poszerzyć swoją wiedzę w Excelu zachęcam także do odwiedzenia kursu Excel dla początkujących, który znajdziesz w tym dziale: Kurs Excel Podstawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: