Jak w Excel zrobić białe tło – Wyłączenie linii siatki

Ostatnio zaktualizowano: 26 marca, 2018 przez admin

Białe tło w Excel – Jak to zrobić?

Białe tło w Excel, a w zasadzie brak obramowań komórek możesz w Excel zrobić w prosty sposób. Jedyne, co powinieneś to wyłączyć pokazywanie linii siatki. Właściwym sposobem, usunąć linie siatki w Excel jest wejście w zakładkę Widok, a następnie w podmenu Pokazywanie odznaczenie checkboxu linie siatki, jak na poniższym screenie. W rezultacie tego działania linie siatki nie będą pokazywane w arkuszu.

Excel porady - białe tło
Excel porady – białe tło

Po wykonaniu powyższego działania linie siatki w Excel powinny być niewidoczne, a arkusz powinien sprawiać wrażenie białego tła.  Często wykonywanym działaniem, by usunąć linie siatki w Excel jest zwykle kolorowanie wszystkich komórek białym kolorem. Nie jest to dobre rozwiązani i nie tak powinniśmy to robić. Właściwym rozwiązaniem jest wcześniej wspomniane wyłączenie linii siatki.

Ten i inne przykłady porad w Excelu publikuję w tym dziale: Excel przykłady. By poszerzyć swoją wiedzę w Excelu zachęcam także do odwiedzenia kursu Excel dla początkujących, który znajdziesz w tym dziale: Kurs Excel Podstawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: