Jak w Excel zrobić hiperłącze

Hiperlink w Excel – Jak go stworzyć

W Excelu możesz tworzyć hiperlinki zarówno do innych arkuszy Excela jak i hiperłącza do strony www. By to zrobić kliknij w komórkę Excela, w której chcesz takie łącze utworzyć. Następnie z wyboru, który pojawi się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wybierz Hiperlink.

Excel przykłady - Jak zrobić hiperlink w Excel
Excel przykłady – Jak zrobić hiperlink w Excel

Excel Hiperlink – Tworzenie hiperłącza

W oknie, które się pojawi możesz już wybrać, czy ma być to łącze do innego arkusza Excel, czy też do strony www, a może adresu E-mail. By utworzyć w Excel łącze do strony www zaznaczamy w oknie Istniejący plik lub strona sieci Web, następnie wpisujemy adres właściwej strony w pasku Adres.

Excel przykłady - Hiperlink w Excel do strony www
Excel przykłady – Hiperlink w Excel do strony www

Jeśli chcemy, by łącze prowadziło np do innego arkusza w tym samym skoroszycie, powinniśmy zaznaczyć w tym wypadku opcję Miejsce w tym skoroszycie, a następnie spośród elementów listy wybrać arkusz, do którego chcemy odnosić się za pomocą hiperłącza. Wszytko, tak jak na poniższym przykładzie:

Excel przykłady - Hiperlink w Excel do innego arkusza
Excel przykłady – Hiperlink w Excel do innego arkusza

Kolejnym przykładem hiperlinku jest link w Excel do adresu e-mail. By go zrobić, postępuj tak jak we wcześniejszych przykładach. W oknie dodawania hiperłącza wybierz Adres e-mail. Jak widzisz na poniższym przykładzie możesz wprowadzić w oknie adres e-mail, a także temat wiadomości.

Excel przykłady - Hiperlink w Excel do adresu e-mail
Excel przykłady – Hiperlink w Excel do adresu e-mail

Usuwania lub Edycja hiperłącza w Excel

Możesz także usunąć hiperłącze, jeśli je wcześniej utworzyłeś lub je edytować, jeśli chcesz zmienić docelowy adres strony lub dokumentu, jedyne co powinieneś zrobić, to wybrać z menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na komórkę jedną z poniższych opcji:

  • Usuń hiperłącze
  • Edytuj hiperłącze

Po kliknięciu pojawi się okno edycji, w którym możesz edytować lub usunąć hiperlink. Poniżej załączam plik z omawianymi przykładami:

excel_przyklady_hiperlink.xlsx

Ten i inne przykłady porad w Excelu publikuję w tym dziale: Excel przykłady. By poszerzyć swoją wiedzę w Excelu zachęcam także do odwiedzenia kursu Excel dla początkujących, który znajdziesz w tym dziale: Kurs Excel Podstawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: